Page rank- czym jest i w jaki sposób go zwiększyć?

Chyba każdy, kto chociażby odrobinę jest zainteresowany tematyką pozycjonowania słyszał o czymś takim jak Page Rank. Najprościej rzecz ujmując to, jaki Page Rank posiada strona mówi o tym, jak bardzo jest wartościowa z punktu widzenia Google. Wartość Page Rank można sprawdzić używając różnego rodzaju narzędzi diagnostycznych, wśród których za pewne uda się nam znaleźć także kilka opcji darmowych. Jednakże, jak duże może być nasze zaskoczenie i rozczarowanie, kiedy wydaje się nam, że nasza strona radzi sobie świetnie i jest bardzo przydatna dla użytkowników, a dane narzędzie pokaże, że posiada Page Rank równy 0. Wówczas nie należy się załamywać, a raczej spróbować dowiedzieć się, jak zwiększyć Page Rank, co może też skutkować poprawą pozycji strony na dane słowa kluczowe.

Poprawę można uzyskać poprzez pozyskiwanie wartościowych linków

Niestety- albo i nie, w zależności od stosowanych przez nas zabiegów- oszacowanie wartości Page Rank odbywa się także poprzez analizę profilu linków przychodzących strony. Duży wpływ na tę wartość ma więc Page Rank stron, które do nas linkują. Jeśli więc zdecydowana większość stron to portale niskiej jakości, spamerskie katalogi, słabej jakości zaplecza i strony o wartości PR równej 0- raczej nie mamy co liczyć na to, że nagle nasz Page Rank będzie bardzo wysoki. Jednakże, jak łatwo można wywnioskować z opisu jego działania, wartość PR można spróbować zwiększyć poprzez pozyskiwanie wartościowych linków przychodzących ze stron, które posiadają wysoki PR. Mogą to być wysokiej jakości katalogi- najczęściej płatne- strony branżowe, fora tematyczne, linki z mediów społecznościowych- z miejsc, które faktycznie są wartościowe.

Kiedy jakość zdecydowanie przebija ilość

I w końcu warto też uświadomić sobie, że w przypadku pozycjonowania strony coraz częściej bardziej liczy się jakość w stosunku do ilości. Zdarza się, że kilka linków wysokiej jakości daje stronie więcej niż kilkaset linków ze stron uznawanych za spam lub też strony bez żadnego ruchu realnych użytkowników. Pojawia się więc pytanie, czy opłaca się marnować swój czas i swoją energię na strony, które nie niosą żadnej wartości. Dodatkowo, zawsze warto mieć świadomość, że regularne generowanie linków niskiej jakości, które prowadzą do danej strony grozi nałożeniem na niej filtru. To kolejny aspekt związany z opłacalnością takich działań, który warto wziąć pod uwagę.

Jak najbardziej naturalny sposób reklamowania strony

Dlatego też warto przyjąć strategie, gdzie faktycznie pozycjonując chcemy po prostu stronę rozreklamować wśród użytkowników. Naturalne jest więc wybieranie najpopularniejszych portali o dużym zasięgu i wykupywanie tam możliwości promocji. Warto też unikać schematów, które powodują, że sami zwracamy na siebie uwagę. Pamiętajmy też o tym, że jakościowe działania SEO mogą przynieść nam też inne korzyści- samo pozostawianie linków w wartościowych miejscach może sprawić, że trafią na nie realni użytkownicy zainteresowani daną tematyką.

Jak stworzyć stronę internetową na WordPress

Stworzenie strony internetowej mogło by się wydawać trudnym zadaniem. Tak naprawdę jednak jeśli tylko wszystko wykona się w odpowiedniej kolejności, to swoją stronę www można umieścić w sieci nawet w ciągu jednego dnia. Co ważne, do jej zbudowania nie potrzeba wcale wielu specjalnych umiejętności. Proste kreatory pomogą nam w tym, by szybko postawić naszą stronę na serwerze.

Read More…Read More…

Pozycjonowanie stron, czyli opłacalna inwestycja

W chwili obecnej większość funkcjonujących firm, którym zależy na pozyskiwaniu dużej liczby klientów, posiada swoje strony internetowe. Dzięki obecności w internecie można dotrzeć ze swoją ofertą do szerokiego grona odbiorców. Warto jednak wiedzieć o tym, iż samo przygotowanie strony www nie daje wystarczających rezultatów. Każdy, kto chce osiągnąć wysoką pozycję na rynku przy użyciu internetu, musi zainwestować w pozycjonowanie strony www. W niniejszym artykule tłumaczymy, jakie są podstawowe atuty tego narzędzia.

Read More…Read More…

Jak otworzyć firmę internetową w Hiszpanii?

Na pierwszy rzut oka otworzenie firmy w Hiszpanii może się wielu z nas wydawać czymś całkowicie szalonym. A jednak, mając już pewne doświadczenia na swoim koncie, mając tam rodzinę lub znając ten kraj z częstych podróży- możemy chcieć prowadzić działalność właśnie w tym kraju, a nawet być może przeprowadzić się tam na stałe. Początki prowadzenia własnej działalności w mimo wszystko nadal obcym kraju mogą być jednak trudne. Jak przebrnąć przez formalności, zwłaszcza jeśli- mimo wszystko- nadal bariera językowa jest dla nas problemem?

Read More…Read More…

Tworzymy stronę www

Znaczenie posiadania własnego adresu w sieci

Posiadanie własnej strony internetowej jest dzisiaj dla każdej firmy rzeczą niezbędną. Jest jak wirtualna wizytówka, która poprzez wyszukiwarki internetowe może dotrzeć do wielu odbiorców. Jeśli zależy nam na zyskaniu dodatkowej liczby klientów, to po prostu musimy ją mieć, aby zaistnieć w sieci. Dzisiaj pierwszą rzeczą, którą robimy, gdy czegoś potrzebujemy to wpisanie nazwy tej właśnie rzeczy do wyszukiwarki internetowej. Również osoby prywatne często wykorzystują swój własny adres www do promocji samego sobie poprzez tak zwane portfolio, gdzie mogą pokazać swoją wykonaną pracę. Tworzenie stron internetowych możemy zlecić profesjonalistom, ale możemy również zdecydować się zaprojektować stronę na własną rękę.

Read More…Read More…