Biurko regulowane – jak wybrać najlepsze biurko elektryczne?


Zachowanie ergonomicznej postawy podczas pracy to podstawa. Dzięki temu możemy cieszyć się wygodą i dobrym samopoczuciem. Jak jednak zadbać o nasz komfort? Jednym z najlepszych sposobów jest wymiana zwykłego biurka na biurko regulowane, które można dostosować do swych potrzeb za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. 

Biurko podnoszone wyposażone w stelaż regulowany to produkt, który może całkowicie zmienić komfort pracy. Mimo tak krótkiej obecności na rynku biurka te cieszą się ogromną popularnością i powoli stają się podstawą wyposażenia postępowych biur. Komfort wynikający z użytkowania takich mebli jest naprawdę ogromny. Unikalna konstrukcja biurka pozwala bowiem dostosować idealną wysokością blatu dla każdego jego użytkownika. Dzięki temu niezależnie od wieku, wzrostu, czy też osobistych preferencji możemy cieszyć się pełną wygodą podczas pracy. Jakie biurko z regulacją wysokości Fly-Desk.com wybrać?

Biurko regulowane — dlaczego to najlepszy wybór?

Biurko regulowane różni się od zwykłego przede wszystkim tym, że wyposażone jest w mechanizm umożliwiający swobodne dostosowanie wysokości blatu do indywidualnych potrzeb jego użytkownika. Nieco bardziej zaawansowane modele wyposażone są także w funkcję regulacji kąta nachylenia blatu. Skupmy się jednak na pierwszej opcji. Stelaż biurka stworzony jest w taki sposób, by można było go wydłużać bądź obniżać. Warto przy tym zwrócić też uwagę na praktyczną budowę — układ kolumn minimalizuje kołysanie. Boki całego stelaża są stabilne, co sprawia, że korzystanie z biurka staje się jeszcze bardziej komfortowe.

A co z korzyściami zdrowotnymi? Tutaj lista jest dość długa. Biurka regulowane stworzone zostały bowiem z myślą właśnie o tym, by zmniejszyć odczuwalność skutków ubocznych związanych z wielogodzinną pracą przy komputerze. Dzięki temu, że pozwalają one pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, umożliwiają znaczne zmniejszenie bólu pleców, karku i szyi. Co więcej, obniżają też ryzyko wystąpienia wszelkich dolegliwości kostno-stawowych. Zwiększenie wygody ma też ogromny wpływ na koncentrację oraz efektywność działania. Tym samym wybór biurka regulowanego może także zwiększyć skuteczność naszej pracy.

Biurko regulowane elektrycznie czy manualnie? Co wybrać?

Obecnie w sklepach dostępne są różne rodzaje biurek regulowanych. Dzielą się one przede wszystkim na te elektryczne oraz manualne. Pierwsze wyposażone są w mechanizm, który umożliwia zdalne sterowanie wysokością blatu. Przeważnie obsługuje się je za pomocą pilota. Drugie natomiast działają na zasadzie dźwigni, którą uruchamia się poprzez regulujący uchwyt. W tym przypadku do uzyskania odpowiedniej wysokości musimy użyć własnej siły.

Które z tych rozwiązań jest lepsze? Odpowiedź może być tylko jedna. Bez wątpienia biurko z regulacją elektryczną wygrywa w tym pojedynku, ponieważ zapewnia znacznie większą wygodę użytkowania. Można bez problemu zmieniać jego wysokość w sposób zupełnie bezwysiłkowy — dla większości jest to decydujący atut.

Na co zwrócić uwagę wybierając biurko regulowane?

Kupując biurko z regulacją wysokości, musimy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. W końcu chcemy, aby służyło nam ono jak najlepiej. Dlatego też tak ważne jest, by mebel był dobrze dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim, biurko powinno mieć odpowiednią wielkość. Zastanówmy się, jakie wymiary blatu będą dla nas odpowiednie i pozwolą nam pomieścić cały niezbędny sprzęt oraz inne akcesoria.

Warto zweryfikować też, jaka jest maksymalna i minimalna wysokość biurka. To szczególnie ważne, jeśli zależy nam na możliwości pracy stojącej, a także wtedy, gdy kupujemy biurko dla dziecka. Jedną z najistotniejszych kwestii jest też sposób wykonania biurka. Powinno być ono solidne, wytrzymałe i odporne na intensywną eksploatację. Dlatego też, jeśli mamy taką możliwość, wybierajmy stelaż premium. Wyróżnia się on bowiem nieprzeciętną trwałością.

Biurko regulowane — biurko z regulacją wysokości Fly Desk.com

W biurkach regulowanych najważniejsza jest jakość wykonania oraz zaawansowanie mechanizmu obsługującego elektrykę. Dlatego też, jeśli decydujemy się już na taką inwestycję, postawmy na solidny wyrób sprawdzonej marki. Dzięki temu otrzymamy gwarancję najwyższej klasy, a tym samym i trwałości oraz bezawaryjności. Na Polskim rynku działa obecnie kilka firm produkujących biurk regulowane. Do najczęściej rekomendowanych można zaliczyć jednak przede wszystkim Fly-Desk.com. Warto zapoznać się z ich ofertą, aby wybrać biurko, które posłuży nam przez wiele lat.

Biurko regulowane — gdzie się sprawdzi?

Biurko regulowane sprawdzi się właściwie wszędzie tam, gdzie i zwykłe. Stanowi ono bowiem bardzo funkcjonalną alternatywę klasycznego biurka. Meble z możliwością regulacji zdają egzamin szczególnie świetnie w miejscach, gdzie użytkowane są przez wiele osób. Tym samym są wręcz stworzone do dużych przestrzeni biurowych. To także idealny zakup dla osób, które preferują mieszany styl pracy i w ciągu dnia lubią wykonywać zadania zarówno na siedząco, jak i na stojąco.